Кошик
311 відгуків
promo_banner

Псоріаз: корисні поради

Псоріаз: корисні поради
  1. Як можна рідше приймайте ванну — віддавайте перевагу душу, він менше сушить шкіру. Якщо ви все-таки вирішили прийняти ванну, не засиджуйтеся в ній. Вода не повинна бути гарячою.
  2. Шампунь і гель з нафталаном дуже ефективно впливають на шкіру.
    Під час миття, не травмуйте і не розтягуйте шкіру — використовуйте м'яку губку або бавовняну серветку. Уникайте застосування жорсткої мочалки.
  3. Користуйтеся pH-нейтральним милом або гелем для душу (без запаху). Не торкайтеся твердим милом до шкіри.
  4. Спорожнюйте шкіру рушником обережно, м'яко промокайте. Не видаляйте самостійно ороговілі лусочки.
  5. Після душу нанесіть на шкіру пом'якшувальний засіб. Суха, з тріщинами шкіра знижує результативність лікування, а також частіше свербить.
  6. Коротко стрижіть нігті — це допоможе менше травмувати шкіру, якщо виникне незбориме бажання пошкрябати. Намагайтеся захистити шкіру від порізів і пошкоджень, оскільки вони можуть стати причиною появи нових висипань псоріазу.
  7. При лікуванні псоріазу з локалізацією процесу на руках необхідно одягати бавовняні рукавички після нанесення ліки, щоб уникнути попадання його в очі.
  8. Одяг може в деякій мірі тиснути на шкіру, що може спровокувати появу нових висипань, тому вибирайте легку, простору, бавовняну. Одяг з тканин зі світлими і змішаними квітами, допоможе закамуфлювати потрапляють на одяг лусочки.
  9. Кондиціювання повітря може сушити шкіру, а слідом за цим може наступити погіршення стану. По можливості обмежте час, що проводиться в умовах кондиціонування.
  10. Хоча сонячні промені і сприятливо діють на багатьох пацієнтів, намагайтеся не «згоряти» на сонці. Порадьтеся з лікарем про оптимальному режимі прийому сонячних ванн.
  11. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя, уникайте зловживання алкоголю і зведіть до мінімуму стресові ситуації.
  12. У зимовий час зволожуйте повітря в приміщенні, як на роботі, так і вдома.

 

 

  • Назва походить від грецького "псора", що позначає "свербіж". Саме свербіж завдає найбільше занепокоєння хворим, у яких в момент загострення з'являються висипання на шкірі.

  • Іноді це захворювання називають "лускатий лишай" і навіть плутають з рожевим, але на відміну від лишаю псоріаз абсолютно не заразний. Передача від людини до людини неможлива.

  • Медики виділяють два найбільш небезпечних вікових періоду, коли псоріаз може проявитися вперше: від 16 до 22 років і від 57 до 60 років.

  • Улюблені місця появи псоріазу на голові під волоссям, поверхня ліктьових і колінних суглобів, область крижів. У одних людей хвороба протікає гостро, але швидко, в інших по кілька років є псоріатичні елементи на шкірі колін і ліктів (чергові бляшки).

  • Есть редкие, но наиболее коварные формы псориаза. Например, ладонно-подошвенный, когда бляшки возникают на стопе и ладонях. Часто при этом виде псориаза поражаются и ногти - они становятся рыхлыми и утолщенными, крошатся по краям. Помимо того на поверхности ногтей возникают полоски, бородавки и вдавления. Важно уметь отличать эту патологию от грибка ногтей и стопы.

  • При так называемом артропатическом псориазе поражается не только кожа, но еще и суставы. Чаще всего, стопы и кисти.

Факторы риска

Хотя возникновение псориаза и обусловлено генетически, есть немало провоцирующих факторов:

  • стрептококковая и вирусная инфекции,

  • длительное нервное напряжение и стрессовые ситуации,

  • воспалительные процессы, солнечные ожоги и травмы кожи,

  • вредные привычки, прежде всего злоупотребление алкоголем,

  • избыточный вес,

  • эндокринные изменения (прежде всего повышенный уровень женских половых гормонов - эстрогенов. Их большое содержание в крови возникает на фоне заболеваний эндокринной системы или приема гормональных препаратов),

  • передозування ліками (особливо слід побоюватися бета-блокуючих медикаментів, препаратів з літієм і нестероїдних протизапальних засобів, а також препаратів, що приймаються при гіпертонії).

  • ревматизм,

  • ВІЛ-інфекція,

  • алергія.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner